+420 603 218 933 (Po-Pá 9-18 hod)
Logo společnosti herisson-watches

Auguste Reymond Heritage 1898 Automatic inspirované barvou moře

06.04.2023

Publikováno se souhlasem helveti.cz, Autor: Viktor Mullin, převzato z blogu OnWhee.com, pro Helveti přeložila Michaela Hofmanová

Auguste Reymond Heritage 1898 Automatic inspirované barvou moře
Auguste Reymond Heritage 1898 Automatic inspirované barvou moře
Auguste Reymond Heritage 1898 Automatic inspirované barvou moře
Auguste Reymond Heritage 1898 Automatic inspirované barvou moře
Auguste Reymond Heritage 1898 Automatic inspirované barvou moře

Dnešní recenze bude věnovaná hodinkám Auguste Reymond Heritage 1898 Automatic AR.HE.04A.001.201.001. Abych byl upřímný, tak musím přiznat, že jsem nějak propásl chvíli, kdy se tato značka vrátila zpět na výsluní. V předchozích letech vyrobily několik zajímavých modelů a nyní se zdá, že je společnost Auguste Reymond připravená více vyrábět a ještě nás dozajista něčím překvapí. Dnešní hodinky nejsou nijak šokující. Nemají žádný neobvyklý design ani speciální strojek. Nicméně bylo zajímavé pozorovat, zda tyto mořsky modré hodinky mohou být solidní volbou pro příznivce klasického stylu. Jako vždy i tentokrát doporučuji nejdříve shlédnout video a až poté se přesunout k tradiční recenzi.

Autor: Viktor Mullin, převzato z blogu OnWhee.com

Číselník

V naší recenzi můžete vidět verzi s modrým číselníkem. Nezapomínejte však na to, že Auguste Reymond nabízí vícero barevných variant. Nicméně tato barva je naživo velice působivá, a proto jsem se rozhodl věnovat recenzi právě jí. Jak už jste si mohli tipnout, hodinky jsou vyrobeny v klasickém stylu, proto je číselník dokonale hladký a nenajdeme na něm nic neobvyklého. Získáme dokonale čitelný na prvek, na který je radost pohledět.

Modrá barva zde není sytá a rozptyluje se v hladkém gradientu, což je naživo velice působivé. Všimněte si, že zde není žádná dodatečná povrchová úprava, pouze barevný tisk, i když nějaké další rytí by mohlo být v tomto stylu pěkné. Indexy jsou opatřeny luminiscencí. Také je zde i vnější stupnice s o něco podrobnějšími značkami, která je však poměrně jemná a nenarušuje tak „čistý vzhled“ hodinek.

Ručičky hodinek jsou stříbrné, stejně jako indexy. Minutová i hodinová ručka jsou dostatečně velké, takže je snadno na číselníku zahlédneme. Navíc mají obě docela silný nátěr luminiscence. Oproti tomu vteřinová ručka je něco úplně jiného. Na rozdíl od přechozích dvou je vteřinovka velmi tenká a tak trochu připomíná rapír (pozn. typ meče se štíhlou čepelí). Logo AR na jejím konci je příjemným prvkem, který naživo působí velice elegantně. Fotky to bohužel nedokáží dostatečně vystihnout.

Co se týče loga jako takového, výrobci se to daří držet v rozumné míře a nijak to na číselníku nepřehánět. Najdete zde logo AR, název značky a nápisy „automatic“ a „swiss made“. Je velmi dobré, že všechny tyto nápisy jsou jednoduché a dokonce napsané stejným fontem, takže číselník není plný různých divných kombinací. Auguste Reymond Heritage 1898 Automatic AR.HE.04A.001.201.001 také disponuje ukazatel data, který je vyveden v bílé barvě. Není nijak orámován. Okraje jsou pouze mírně zaoblené, což je více než dostačující.

Jak už jsem zmínil, ručky a indexy jsou opatřeny luminiscencí. Nečekejte takovou úroveň jako třeba u potápěčských hodinek, je to však dostatečné pro lepší čitelnost ve tmě. Vše svítí zeleně, což nejen že vypadá dobře, ale především je to dostatečně přehledné. No a samozřejmě chrání ciferník safírové sklo.

Pouzdro

Velikost dnešních hodinek činí 42 mm. Řekl bych, že je to rozumná velikost a univerzální pro každé zápěstí. Doporučuji si hodinky vyzkoušet osobně, abyste viděli, zda vám řemínek pasuje hezky na ruku, ale k tomu se ještě dostaneme. Za povšimnutí stojí též váha hodinek 167 g je hodně znát a měli byste na to být připraveni. Celkový vzhled je klasický – hrany jsou čisté a hladké se zrcadlovým leštěním.

Celý ciferním je orámován zvýšeným okrajem pouzdra, což hodinkám dodává na zajímavosti. Jak bývá zvykem, korunka je zasazena tradičně na pravé straně. Není nijak chráněná a ani nemá kolem sebe žádný rušivý element, díky čemuž je zachován klasický vzhled. I na ní můžeme vidět logo AR.

Dýnko hodinek je průhledné, takže můžeme pozorovat chod strojku. Voděodolnost stanovena na 100 m je více než dostatečná pro běžné použití. Hodinky navíc nejsou příliš vysoké, bez problému se vejdou pod rukáv košile.

Strojek a řemínek

Uvnitř hodinek se nachází švýcarský mechanický strojek AR200, jehož základem je Selita SW200. 42 hodinová rezerva chodu se někdo může zdát málo, ale při každodenním nošení je více než dostačující. Jak už jsem zmínil, pohyb strojku lze pozorovat přes průhledné dýnko.

Tato verze hodinek se dodává s ocelovým řemínkem, v nabídce ale naleznete i verzi na kůži. Dle mého názoru je ocelová verze lepší, v kůži se mi hodinky zas tak moc nelíbí. Řemínek navíc pokračuje mixem povrchů stejně, jako je tomu na pouzdru. Díky tomu působí elegantně a dotváří image elegantních hodinek.

Dvojitou sponu na obou stranách zdobí písmena AR. Najít a zmáčknout tlačítka jde snadno, není to nijak složité. Není zde žádný rychloposuv, pro zkrácení řemínky je tedy nutno odebrat jednotlivé články speciálním nástrojem.

Použití v praxi

Svou zkušenost pro sekci „použití v praxi“ bych shrnul dvěma slovy – lesklý povrch. Musíte být extrémně opatrní, abyste jej udrželi neporušený, jinak budeme mít oděrky všude. Některé lidé říkají, že hodinky mají vyprávět příběh, takže sem tam nějaký škrábanec nevadí, ne? Nicméně Auguste Reymond Heritage 1898 Automatic AR.HE.04A.001.201.001 se dají označit za „dress watch“, což vysvětluje právě lesklou úpravu.

S velikostí jsem neměl problém a myslím si, že by hodinky dobře padly i na tenčí zápěstí. Díky přehlednému číselníku a výrazným ručkám je čitelnost velmi dobrá. Dokonce i datumovka do toho překvapivě dobře zapadá. Vím, že je jen málo věcí, které by se daly vylepšit, ale kdo ví, možná se v budoucnu nějakých vylepšení dočkáme.

Na hodinkách toho moc k ovládání není, takže v tomto směru nemám moc co říct. Koruna je zvládnutelná a pochybuji, že se s ní budete muset nějak vypořádávat v rukavicích či jiných složitějších podmínkách. Zapínání řemínku je také dobré, snadno se nasazuje a sundává ze zápěstí. Balení hodinek je v celku dobré, dřevěná krabička je zde na místě, i když výrobce by klidně mohl přidat alespoň jeden pásek navíc. Originální nástroj na řemínek bych také uvítal.

Cena a dostupnost

Stojí za připomenutí, že dnešní hodinky jsou dostupné v několika barvených variantách. Všechny lze zakoupit prostřednictvím obchodu Helveti. Cenovka je stanovena na 44 620,- Kč, což řadí hodinky do vysoce konkurenčního tržního segmentu. Všichni chápeme, že v nabídce je toho více, ale konečný výběr záleží na tom, co hledáte.

Dnešní hodinky nabízejí klasický styl s krásným povrchem. Na první pohled může vypadat až příliš čistě, ale postupem času to oceníte. Nejsou zde žádné další funkce nebo neobvyklé designové prvky, pouze elegantní styl, který časem nezestárne. Přesto vypadají skvěle v různých situacích a s různými outfity. Navíc nebude chodit jen s další masou a mít další hodinky od mainstreamové značky.

Pokud vám tohle všechno zní dobře, pak si Heritage 1891 rozhodně prohlédněte. Dle mého názoru se můžou ukázat jako skvělá volba pro ty, kdo hledají něco nadčasového s puncem Swiss Made.

Převzato a volně přeloženo z blogu OnWhee.com souhlasem autora Viktora Mullina. Pro Helveti přeložila Michaela Hofmanová. Další recenze od specialisty přes hodinky najdete na blogu Helveti zde.

Zdroj textu a fotografií: https://www.onewheee.com/auguste-reymond-heritage-1891-review/

Logo švýcarských hodinek Milus
Logo švýcarských hodinek Done
Logo švýcarských hodinek davosa
Logo švýcarských hodinek epos
Logo švýcarských hodinek delbana
Logo švýcarských hodinek delma
Logo německé hodinářské firmy Findeisen
Logo budíků Bage Soner
Logo natahovačů Leanschi & Partners