+420 603 218 933 (Po-Pá 9-18 hod)
Logo společnosti herisson-watches
Strojek hodinek Epos

Epos


Švýcarská firma Epos byla založena v roce 1925. Založil ji ve městě Vallée de Joux hodinářský nadšenec James Aubert. Jamesovou celoživotní vášní byla hodinařina. Zabýval se vývoji nových hodinářských mechanismů a své zkušenosti sbíral při vývoji hodinkových strojků Valjoux a Landeron.

Po čase předal James své zkušenosti svému synovci Jeanu Aubertovi a též jeho zeti Jeanu Fillonovi, který je stále hlavním konstruktérem firmy Epos. Jean Fillon spolu se dalšími mistry tak stojí za těmi nejsložitějšími hodinářskými strojky, které Epos nabízí - velký datum, indikátor nátahu, regulátor nebo jumping hour a mnoho dalších.

I přesto, že v osmdesátých letech minulého století zcela ovlivnila hodinářský trh nová quartzová technologie, Epos nepřestal věřit v budoucnost mechanických hodinek a v roce 1983 založil Peter Hofer hodinářskou firmu s názvem Montrés EPOS SA, která přímo následovala původní firmu se zaměřením na mechanické hodinky.

Konstrukce strojku Epos
Logo společnosti Epos
Strojek Epos

Kolekce Epos


Kolekce Epos čítá především mechanické hodinky ať již s ručním či automatickým nátahem. Hodinky jsou vyráběny především ručně a mnoho modelů obsahuje některou z hodinářských komplikací. V kolekci jsou převážně klasické pánské hodinky, ale najdeme zde i některé sportovní a dámské hodinky.

Dámská kolekce Epos Pánská kolekce Epos

Nejoblíbenější modely Epos

Epos 3437

Epos 3437

automatický, 38.5 mm

Epos 3441

Epos 3441

automatický, 43 mm

Epos 3442

Epos 3442

automatický, 42 mm