+420 603 218 933 (Po-Pá 9-18 hod)
Logo společnosti herisson-watches
Hodinky Davosa

Davosa


Počátky švýcarské značky Davosa sahají až do roku 1881, kdy Abel Frederic Hasler začal s výrobou maloseriových stříbrných pouzder na hodinky. Pro jednoho z jeho šesti synů, Paula Haslera, se hodinařina stala nejen vášní, ale i povoláním. Paul byl už jako malý chlapec fascinován složitým mechanismem hodinek, které nacházel na pracovním stole jeho otce, až si v dospělosti založil svou vlastní firmu Paul Hasler Terminages d ́Horologerie. Firma se zaměřovala na skládání hodinek významných hodinářských značek.

V roce 1946, kdy David Hasler koupil podíl ve firmě svého bratra Paula, byla značka přejmenována na "Hasler Fréres". Během následujících let firma prosperovala a připojila se k ní i další generace rodu Haslerů.

V 70. letech se švýcarský hodinářský trh dostával pod velký tlak hodinářů z Dálného východu a navíc musel čelit technickému pokroku v podobě quartzových strojků, který klasické mechanické hodinky téměř vytlačil z trhu. Odpovědí na tuto situaci bylo ze strany Hasler & CO S.A. (právnické osoby zal.1974) zařazení quartzových hodinek do své kolekce.

Rok 1993 se považuje za počátek udržitelného rozvoje značky Davosa, kdy došlo ke spojení Hasler & CO S.A. a Bohle GmbH - dovozcem hodinek a firmou aktivní na německém trhu již od 60. let. V této době zažíval trh s mechanickými hodinkami renesanci a mechanické modely pod značkou Davosa byly na trhu velice úspěšné, což prohloubilo spolupráci obou firem.

V roce 2000 převzala vedení firmy Corinna Bohle a už v roce 2002 uvedla na trh první limitovanou seirii Davosa Panamericana. Celou serii hodinek lze nyní najít už jen v portfoliu soukromých sběratelů hodinek.

Strojek hodinek Davosa
Logo společnosti Davosa
Strojek Davosa

Kolekce Davosa


Davosa nabízí svým zákazníkům nejen perfektní zpracování svých hodinek, ale i kvalitní švýcarské strojky a především prvotřídní materiály, které často inovuje.

Kolekce obsahuje jak klasické modely, tak i sportovní s několika limitovanými edicemi a speciálními modely - např. model vyvinutý ve spolupráci s freediverem Nikem Linderem nebo kolekce modelů Lumis s luminiscencí v podobě malých skleněných trubiček naplněných tritiem.

Dámská kolekce Davosa Pánská kolekce Davosa

Nejoblíbenější modely Davosa

Davosa Newton Pilot Moonphase

Davosa Newton Pilot Moonphase

automatický, 44 mm

Davosa Ternos Sixties Automatic

Davosa Ternos Sixties Automatic

automatický, 40 mm

Davosa Ternos Professional GMT T

Davosa Ternos Professional GMT T

automatický, 42 mm