+420 603 218 933 (Po-Pá 9-18 hod)
Logo společnosti herisson-watches
Hodinky Davosa

Davosa


Počátky švýcarské značky Davosa sahají až do roku 1881, kdy Abel Frederic Hasler začal s výrobou maloseriových stříbrných pouzder na hodinky. Pro jednoho z jeho šesti synů, Paula Haslera, se hodinařina stala nejen vášní, ale i povoláním. Paul byl už jako malý chlapec fascinován složitým mechanismem hodinek, které nacházel na pracovním stole jeho otce, až si v dospělosti založil svou vlastní firmu Paul Hasler Terminages d ́Horologerie. Firma se zaměřovala na skládání hodinek významných hodinářských značek.

V roce 1946, kdy David Hasler koupil podíl ve firmě svého bratra Paula, byla značka přejmenována na "Hasler Fréres". Během následujících let firma prosperovala a připojila se k ní i další generace rodu Haslerů.

V 70. letech se švýcarský hodinářský trh dostával pod velký tlak hodinářů z Dálného východu a navíc musel čelit technickému pokroku v podobě quartzových strojků, který klasické mechanické hodinky téměř vytlačil z trhu. Odpovědí na tuto situaci bylo ze strany Hasler & CO S.A. (právnické osoby zal.1974) zařazení quartzových hodinek do své kolekce.

Rok 1993 se považuje za počátek udržitelného rozvoje značky Davosa, kdy došlo ke spojení Hasler & CO S.A. a Bohle GmbH - dovozcem hodinek a firmou aktivní na německém trhu již od 60. let. V této době zažíval trh s mechanickými hodinkami renesanci a mechanické modely pod značkou Davosa byly na trhu velice úspěšné, což prohloubilo spolupráci obou firem.

V roce 2000 převzala vedení firmy Corinna Bohle a už v roce 2002 uvedla na trh první limitovanou seirii Davosa Panamericana. Celou serii hodinek lze nyní najít už jen v portfoliu soukromých sběratelů hodinek.

Strojek hodinek Davosa
Logo společnosti Davosa
Strojek Davosa

Kolekce Davosa


Davosa nabízí svým zákazníkům nejen perfektní zpracování svých hodinek, ale i kvalitní švýcarské strojky a především prvotřídní materiály, které často inovuje.

Kolekce obsahuje jak klasické modely, tak i sportovní s několika limitovanými edicemi a speciálními modely - např. model vyvinutý ve spolupráci s freediverem Nikem Linderem nebo kolekce modelů Lumis s luminiscencí v podobě malých skleněných trubiček naplněných tritiem.

Dámská kolekce Davosa Pánská kolekce Davosa

Nejoblíbenější modely Davosa

Davosa Ternos Sixties Automatic

Davosa Ternos Sixties Automatic

automatický, 40 mm

Davosa Ternos Professional GMT T

Davosa Ternos Professional GMT T

automatický, 42 mm