+420 603 218 933 (Po-Pá 9-18 hod)
Logo společnosti herisson-watches

Proč Swiss Made?

Swiss Made hodinky zaujímají na celém světě bezkonkurenční pozici. Know-how, dokonalá kvalita, estetické provedení, technická inovace, to vše a mnohem více v sobě skrývá označení Swiss Made. Dvě krátká slova, která v kombinaci s renomovanými značkami, garantují tu nejlepší volbu pro spotřebitele v oblasti nejvyšší hodinařiny.

Označení Swiss Made spoléhá nejen na značnou vnitřní hodnotu, ale i na kritéria definovaná zákonem. V současnosti jsou podmínky pro použití Swiss Made stanoveny federálním nařízením. V hodinářském světě je geografické označení Swiss a Swiss Made celosvětově uznávané, což je jeden z důvodů, proč Federation of the Swiss Watch Industry (FH) nešetří úsilím, aby je uchránila.

Swiss Made Herisson Watches

SWISS

MADE

V Hong Kongu i ve Spojených státech amerických, tedy na dvou největších trzích se švýcarskými hodinkami, jsou kriteria používaná k určení země původu hodinek méně striktní než švýcarská kriteria. Ve výše uvedených připadech je to země původu strojku, která určuje zemi původu celých hodinek. Pro zajištění lepší ochrany označení Swiss a Swiss Made je tak FH od roku 2006 majitelem Swiss obchodní značky v Hong Kongu a obchodních značek Swiss a Swiss Made ve Spojených státech amerických. Proto jakýkoliv subjekt používající tato označení na hodinkách pro některý z těchto trhů musí dodržovat pravidla pro jejich použití.

V červnu roku 2013 přijal švýcarský parlament novelu zákona zabývající se určením původu zboží a služeb. Tyto nové právní základy snižují obavy spotřebitelů po celém světě, kteří jsou připraveni zaplatit vyšší cenu za produkty s označením Swiss Made, za což pochopitelně očekávají, že větší část daného výrobku byla vyrobena ve Švýcarsku.

Z těchto důvodů hodinářský průmysl podporuje princip obtížnějších kritérií k získání označení Swiss Made od úplného počátku legislativního procesu. Nové podmínky se mění podle kategorií produktů a služeb. U průmyslových výrobků, kam spadají i hodinky, je stanovuje minimální podíl švýcarskosti na 60 % hodnoty produktu.

Logo švýcarských hodinek century
Logo švýcarských hodinek davosa
Logo švýcarských hodinek epos
Logo švýcarských hodinek delbana
Logo švýcarských hodinek delma
Logo švýcarských hodinek jowissa

Označení Swiss Made

Hodinky mohou být označeny Swiss Made pokud:

  • jejich technický vývoj byl proveden ve Švýcarsku
  • strojek je švýcarský
  • strojek byl usazen do pouzdra ve Švýcarsku
  • finální kontrola výrobcem byla provedena ve Švýcarsku
  • minimálně 60 % výrobních nákladů bylo vytvořeno ve Švýcarsku