+420 603 218 933 (Po-Pá 9-18 hod)
Logo společnosti herisson-watches

Proč Swiss Made?

Swiss Made hodinky zaujímají na celém světě bezkonkurenční pozici. Know-how, dokonalá kvalita, estetické provedení, technická inovace, to vše a mnohem více v sobě skrývá označení Swiss Made. Dvě krátká slova, která v kombinaci s renomovanými značkami, garantují tu nejlepší volbu pro spotřebitele v oblasti nejvyšší hodinařiny.

Označení Swiss Made spoléhá nejen na značnou vnitřní hodnotu, ale i na kritéria definovaná zákonem. V současnosti jsou podmínky pro použití Swiss Made stanoveny federálním nařízením. V hodinářském světě je geografické označení Swiss a Swiss Made celosvětově uznávané, což je jeden z důvodů, proč Federation of the Swiss Watch Industry (FH) nešetří úsilím, aby je uchránila.

Swiss Made Herisson Watches

SWISS

MADE

V Hong Kongu i ve Spojených státech amerických, tedy na dvou největších trzích se švýcarskými hodinkami, jsou kriteria používaná k určení země původu hodinek méně striktní než švýcarská kriteria. Ve výše uvedených připadech je to země původu strojku, která určuje zemi původu celých hodinek. Pro zajištění lepší ochrany označení Swiss a Swiss Made je tak FH od roku 2006 majitelem Swiss obchodní značky v Hong Kongu a obchodních značek Swiss a Swiss Made ve Spojených státech amerických. Proto jakýkoliv subjekt používající tato označení na hodinkách pro některý z těchto trhů musí dodržovat pravidla pro jejich použití.

V červnu roku 2013 přijal švýcarský parlament novelu zákona zabývající se určením původu zboží a služeb. Tyto nové právní základy snižují obavy spotřebitelů po celém světě, kteří jsou připraveni zaplatit vyšší cenu za produkty s označením Swiss Made, za což pochopitelně očekávají, že větší část daného výrobku byla vyrobena ve Švýcarsku.

Z těchto důvodů hodinářský průmysl podporuje princip obtížnějších kritérií k získání označení Swiss Made od úplného počátku legislativního procesu. Nové podmínky se mění podle kategorií produktů a služeb. U průmyslových výrobků, kam spadají i hodinky, je stanovuje minimální podíl švýcarskosti na 60 % hodnoty produktu.

Logo švýcarských hodinek auguste reymond
Logo švýcarských hodinek century
Logo švýcarských hodinek davosa
Logo švýcarských hodinek epos
Logo švýcarských hodinek delbana
Logo švýcarských hodinek delma
Logo natahovačů Leanschi & Partners

Označení Swiss Made

Hodinky mohou být označeny Swiss Made pokud:

  • jejich technický vývoj byl proveden ve Švýcarsku
  • strojek je švýcarský
  • strojek byl usazen do pouzdra ve Švýcarsku
  • finální kontrola výrobcem byla provedena ve Švýcarsku
  • minimálně 60 % výrobních nákladů bylo vytvořeno ve Švýcarsku