+420 603 218 933 (Po-Pá 9-18 hod)
Logo společnosti herisson-watches
Auguste Reymond - švýcarské hodinky

Auguste Reymond


1898: Historie hodinářství AUGUSTE REYMOND, známého také jako ARSA (Auguste Reymond SA), se začala psát v roce 1898, kdy se 26letý podnikatel rozhodl dát dohromady malý tým hodinářů, kteří by vyráběli kapesní hodinky, jež dnes nesou jeho jméno. V roce 1903 otevírá továrnu v ulici du Midi v Tramelanu a v roce 1910 má již více než sto zaměstnanců a stává se jední z hlavních zaměstnavetelů v regionu.

1920: Společnost AUGUSTE REYMOND se stala jednou z prvních firem, která začala používat těsnění a tlumiče nárazů v náramkových hodinkách.

1926: V roce 1926 dosáhla společnost AUGUSTE REYMOND nových vrcholů díky akvizici hodinářské firmy UNITAS v Tramelanu. Výroba vyvinula více než sto kalibrů, které jsou po celém světě známé svou pozoruhodnou kvalitou a konkurenceschopnou cenou. Stala se dodavatelem mnoha hodinářských firem.

1930: Od počátku 30. let 20. století začala manufaktura AUGUSTE REYMOND vyrábět hodinky s chronometrem, chronografem, měsíčními fázemi a budíky

1948: Fascinováni astronomií a krásou oblohy kladou mistři hodináři AUGUSTE REYMOND důraz na jednu ze svých stěžejních komplikací: fáze Měsíce.

1958: 60.výročí firmy. Inženýři společnosti AUGUSTE REYMOND vyvinuli digitální verzi svých slavných hodinek Arsamatic s funkcí jumping hour.

1959: Členové Švýcarského alpského klubu byli pro svou expedici v peruánských Andách vybaveni automatickými hodinkami ARSA. V 60. letech 20. století se manufaktura stala největším zaměstnavatelem v Tramelanu s více než 300 zaměstnanci.

1970: Značka AUGUSTE REYMOND vyvinula odvážný design svých quartzových hodinek - geometrií, která byla pro mechanické hodinky nemožná.

2010: Vytvoření slavného modulu "orbitální měsíc" a sportovní řady MAGELLAN a dalších modelů s klasickým a nadčasovým designem.

2019: Philip W. A. Klingenberg, majitel a prezident značky hodinek CENTURY, převzal společnost Auguste Reymond SA a stěhuje ji do své továrny v Nidau. Společnost založená ve švýcarském Tramelanu nyní přešla do rukou rodiny, která je již proslulá díky svému mimořádnému vynálezeckému duchu, přičemž záměrně zůstává nezávislá. Auguste Reymond je již známý v Evropě a Rusku a cílem bude dále zviditelnit firmu a přehodnotit její postavení, přičemž zůstane věrný původním hodnotám firmy.

Krásné hodinky Auguste Reymond
Logo hodinářské značky Auguste Reymond
Hodinky Auguste Reymond

Nejnovější modely Auguste Reymond

Auguste Reymond UNITY

Auguste Reymond UNITY

automatický, 43 mm

Auguste Reymond Heritage 1898

Auguste Reymond Heritage 1898

automatický, 42 mm

Auguste Reymond Origin Skeleton

Auguste Reymond Origin Skeleton

švýcarský Unitas, 44 mm