+420 603 218 933 (Po-Pá 9-18 hod)
Logo společnosti herisson-watches
Hodinky Milus

Milus


Společnost Milus byla založena v roce 1919 Paulem Williamem Junodem a patřila k velikánům hodinářství počátku 20. století. Hodinky, jako například elegantní hodinky Snow Star, které zachraňovaly životy jako součást výměnného balíčku pro letectvo za druhé světové války, se staly součástí řady hodinek, které se pohybovaly na pomezí rafinované elegance a minimalistického designu Bauhausu. To stačilo k tomu, aby byli považováni za jedny z nejvlivnějších švýcarských hodinářských firem 20. století.

Po krátkém období pod správou zahraničních investorů - samozřejmě stále jako nezávislý výrobce hodinek - začala v roce 2016 novodobá renesance společnosti Milus, kdy se opět stala rodinným podnikem. Jen ne Junodsovi. Místo toho to byla jiná rodina s vážným hodinářským rodokmenem: Tissotovi. Ano, ten Tissot.

Od té doby rodina Tissot nastavuje Milusu zrcadlo a reflektuje některé ze svých nejikoničtějších historických modelů hodinek, které nejsou jen miláčky sběratelů historických hodinek, ale ukazují důsledného ducha inovace značky. Je tu neuvěřitelně úspěšná moderní reinterpretace modelu Snow Star; Archimède, nástupce potápěčských hodinek Milus Super Compressor ze 70. let, a LAB 01, hodinky, které ztělesňují veškerou frenetickou kreativitu 90. let.

Dnes se společnost Milus odlišuje. Je to jedna z mála současných značek, která má nejen mimořádné hodinářské dědictví sahající více než sto let zpátky, ale zachovává si i nebývalou míru nezávislosti. Sběratelům nabízejí seriózní kvalitu a obratnou estetiku založenou na jejich stoletém dědictví a zároveň zůstávají přístupným hráčem ve světě hodinek.

rok 1948 Milus
Logo společnosti Milus
Milus

Kolekce Milus


Milus nabízí chytlavou kolekci pánských hodinek, které spojují eleganci a současný design.

Pánská kolekce Milus

Nejoblíbenější modely Milus

Milus LAB01

Milus LAB01

automatický, 40 mm

Milus Archimédes

Milus Archimédes

automatický, 42 mm

Milus Archimédes

Milus Archimédes

automatický, 42 mm