+420 603 218 933 (Po-Pá 9-18 hod)
Logo společnosti herisson-watches

Sny nepočkají

30.06.2024

Jsme velmi rádi, že Vám můžeme představit švýcarskou nezávislou značku DONE Watches. Při této příležitosti přinášíme část rozhovoru se zakladatelem značky publikovaného na www.kaminskyblog.com :

Představte se nám

Jmenuji se Thierry Clottu, je mi 38 let a bydlím v Cormondrèche, malé vesnici nedaleko Neuchâtelu. V roce 2004 jsem dokončil studium mikrotechnického inženýra v Le Locle u La Chaux-de-Fonds. V letech 2004 až 2007 jsem pracoval pro značky Candino, Jaguar a Perrelet skupiny Festina v technické kanceláři. V roce 2008 jsem začal pracovat jako manažer vývoje produktů u TAG Heuer (pro kolekci Carrera). V letech 2009 až 2012 jsem se pustil do opravdové výzvy, když jsem znovu uvedl na trh slavnou značku L.LEROY jako produktový manažer, technický manažer, manažer kontroly kvality a další..... Byli jsme pouze dva lidé na výrobku, abychom znovu nastartovali tuto nádhernou historickou značku, kterou odkoupil Miguel Rodriguez (zakladatel skupiny Festina). V roce 2016 jsem se rozhodl založit vlastní značku "DONE WATCHES" pomocí principu crowdfundingu na Kickstarteru. Byl to skutečný úspěch.

Co odstartovalo vaši hodinářskou vášeň?

Když mi bylo 18 let, otec mi nabídl mechanické hodinky a já byl fascinován mechanismem uvnitř... O zbytku víte, jak to dopadlo

Co pro vás dělá dobré náramkové hodinky?

V první řadě musí být hodinky přesné, poté musí být vzhled nadčasový (za 10 let musí vaše hodinky působit stejně "přitažlivě" (stejně jako první den, kdy jste je dostali) a nakonec musí být dokonalý komfort na zápěstí.

Kdo je váš ideální zákazník?

Všichni, kdo chtějí poznat švýcarskou hodinářskou výrobu za dostupnou cenu (bez omezení věku).

Řekněte, co vás baví dělat mimo hodinky. Kde hledáte inspiraci pro svou práci?

Rád trávím čas s rodinou a sportuji. Každou středu nepracuji, protože se věnuji svým dcerám, a to se stalo mým "dnem inspirace" (nestresuji se prací a čas strávený s dcerami při našich promenádách mě velmi inspiruje :)).

Jak vidíte značku hodinek DONE do budoucna?

Na tuto otázku je těžké odpovědět, protože se soustředím na současnost a nechci příliš rychle růst. Ale přál bych si, aby hodinky DONE zůstaly značkou hodinek "velmi blízkou" koncovému zákazníkovi, schopnou sdílet hodinářskou vášeň bez jakýchkoli bariér.

Sny nepočkají
Sny nepočkají
Sny nepočkají
Sny nepočkají
Sny nepočkají
Logo švýcarských hodinek Milus
Logo švýcarských hodinek Done
Logo švýcarských hodinek davosa
Logo švýcarských hodinek epos
Logo švýcarských hodinek delbana
Logo švýcarských hodinek delma
Logo německé hodinářské firmy Findeisen
Logo budíků Bage Soner
Logo natahovačů Leanschi & Partners