+420 603 218 933 (Po-Pá 9-18 hod)
Logo společnosti herisson-watches

Delma Quattro

26.08.2022

Nové hodinky DELMA Quattro byly navrženy a vyvinuty pro potápěče s důrazem na čitelnost a funkčnost a jejich vzhled definuje jedinečné symetrické pouzdro z nerezové oceli, které decentně integruje únikový ventil na helium a chrání skrytou šroubovací korunku před případným nárazem. Robustní rámeček je vybaven šesti výraznými zářezy pro snadné uchopení a zároveň umocňuje výraznou symetrii hodinek Quattro.

Specializovaný systém rychlé výměny náramků (RBES) společnosti DELMA umožňuje, aby pouzdro fungovalo ve třech různých formách. Náramek a pryžový řemínek lze rychle vyměnit bez použití jakéhokoli nářadí. Stejně tak lze hodinky bez námahy připevnit na speciálně navrženou dekompresní desku ve během několika sekund. Pro uvolnění hodinek stačí vytáhnout páčku nahoru a otočit pouzdrem o jednu hodinu ve směru hodinových ručiček, čímž se páčka posune z 8. na 9. hodinu. Pro připevnění se páčka umístí na 9. hodinu a hodinky se otáčí proti směru hodinových ručiček, přičemž se jemně přitlačí, dokud nezapadnou.

Základem hodinek DELMA RBES je bajonetový mechanismus, který se snadno a bezpečně ovládá za všech podmínek. V souladu s dynamickým charakterem hodinek disponuje korunka speciálním zářezem, takže ji lze jednoduše odšroubovat pomocí na míru vyrobeného nástroje, mince nebo ručně sejmutím hlavy hodinek.

Náramek a pryžový řemínek lze rychle vyměnit bez použití jakéhokoli nářadí. Stejně tak lze hodinky bez námahy připevnit na speciálně navrženou dekompresní desku během několika sekund. Pro uvolnění hodinek stačí vytáhnout páčku nahoru a otočit pouzdrem o jednu hodinu ve směru hodinových ručiček, čímž se páčka posune z 8. na 9. hodinu. Pro připevnění se páčka umístí na 9. hodinu a hodinky se otáčí proti směru hodinových ručiček, přičemž se jemně přitlačí, dokud nezapadnou.

Základem hodinek DELMA RBES je bajonetový mechanismus, který se snadno a bezpečně ovládá za všech podmínek. V souladu s dynamickým charakterem hodinek disponuje korunka speciálním zářezem, takže ji lze jednoduše odšroubovat pomocí na míru vyrobeného nástroje, mince nebo ručně sejmutím hlavy hodinek.

Hliníková dekompresní destička umožňuje přímé propojení hodinek se základními údaji vycházejícími z výzkumu švýcarských průkopníků potápění Hannese Kellera a Alberta Bühlmanna. Jejich tabulka, která je dodnes považována za nejintuitivnější svého druhu, zohledňuje potřebu vícenásobných dekompresních zastávek při hlubších a delších ponorech. Tabulka uvádí dvě sady údajů - jednu pro potápění v horách od 700 m n. m. a druhou pod 700 m n. m.. Dekompresní desku lze bezpečně připevnit ke kyslíkovým nádržím nebo jinému vybavení pomocí pružinové karabiny.

Nové hodinky Quattro spolu se svým na míru vyrobeným příslušenstvím ztělesňují pokrok a vynalézavost společnosti DELMA a zároveň čerpají inspiraci z minulosti. Původní hodinky DELMA Quattro byly uvedeny na trh počátkem 80. let s quartzovým strojkem a získaly si oblibu u potápěčů zejména v USA díky účasti společnosti DELMA na floridských potápěčských výstavách. O více než 40 let později je exkluzivní limitovaná série 999 kusů poháněna automatickým strojkem SW200-1 a je vodotěsná do 500 metrů / 1650 stop.

Minutová a vteřinová ručička jsou zvýrazněny oranžovou barvou pro výraznou viditelnost, zatímco hodinová ručička je vymezena bílou barvou. Ručičky, odpovídající kulaté hodinové značky na ciferníku a čtvrthodinové značky na rámečku jsou zvýrazněny technologií Super Luminova C5 pro maximální přehlednost.

Hodinky Quattro jsou k dispozici s černým, modrým nebo oranžovým číselníkem a s nerezovým nebo černým DLC kroužkem na rámečku. Náramek z broušené nerezové oceli je vybaven rozepínací sponou s pushery, zatímco pryžový řemínek má sponu z nerezové oceli.

Tyto výjimečné hodinky spolu s na míru vyrobeným příslušenstvím doprovází modré kožené cestovní pouzdro a speciální krabička na uložení hodinek, řemínku a dekompresní destičky.

Delma Quattro
Delma Quattro
Delma Quattro
Delma Quattro
Delma Quattro
Logo švýcarských hodinek auguste reymond
Logo švýcarských hodinek davosa
Logo švýcarských hodinek epos
Logo švýcarských hodinek delbana
Logo švýcarských hodinek delma
Logo německé hodinářské firmy Findeisen
Logo budíků Bage Soner
Logo natahovačů Leanschi & Partners