+420 603 218 933 (Po-Pá 9-18 hod)
Logo společnosti herisson-watches

Unikátní smartwatches

30.06.2023

Chytré hodinky mají jeden zásadní problém. Musíte je neustále nabíjet, a když se baterie vybije, vyspělá technologie na vašem zápěstí se promění v kus zbytečného plastu a kovu. A to je na nic.

"Švýcarská značka hodinek Sequent ale tento problém vyřešila." (Forbes)

Firma Sequent je součástí hnutí, které bojuje proti plýtvání zdroji způsobenému zbytečně krátkými životními cykly produktů. Vynalezla pvní chytré hodinky poháněné naším vlastním autonomním a automatickým strojkem složeným z pouhých 8 dílů a s přesností ±0,3 sekundy denně. Tento nový koncept poskytuje prakticky nekonečnou autonomii napájení, pokud jej budete pravidelně nosit. Jakmile je vnitřní napájecí článek plně nabitý, poskytuje pohotovostní dobu delší než rok. Velkou výhodou tedy je, že pokud hodinky nenosíte 24 hodin, jakmile se jich potom opět dotknete, automaticky začnou ukazovat správný čas.

Ještě delší pohotovostní režim (až 24 měsíců) má řada Solar Charge - tyto hodinky získávají energii ze slunce díky jednočlánkovému solárnímu panelu vlastní výroby umístěnému pod safírovým ciferníkem. Jejich pouzdro a řemínek jsou vyrobeny z plastového odpadu z oceánu. Metodu k recyklaci tohoto materiálu vyvinula firma Sequent ve spolupráci s vědci ze Švýcarské univerzity.

Aktuální kolekce nabízí celkem 3 modelové řady: Super charge s pouzdrem z nerezové oceli, Elektron s pouzdrem z titanu a Solar Charge s pouzdrem z recyklovatelného plastu.

Vzhledem k velkému důrazu na udržitelnost, se firma zavázala (ve spolupráci s myclimate.org) vysadit za každé prodané hodinky 10 stromů.

Unikátní smartwatches
Unikátní smartwatches
Unikátní smartwatches
Unikátní smartwatches
Unikátní smartwatches
Logo švýcarských hodinek auguste reymond
Logo švýcarských hodinek davosa
Logo švýcarských hodinek epos
Logo švýcarských hodinek delbana
Logo švýcarských hodinek delma
Logo natahovačů Leanschi & Partners
Logo hodinek Sequent