+420 603 218 933 (Po-Pá 9-18 hod)
Logo společnosti herisson-watches

Delma - kolekce Commander

07.10.2021

DELMA rozšiřuje svou kolekci Commander o dva nové modely s velkým datem a nové barvy ciferníků se třemi ručičkami a chronografy. Nové formáty umocňují charakteristickou odvážnou dispozici řady a zároveň nově definují klasické pilotní hodinky.

Stejně jako první průkopníci létání byla i kolekce Aero vždy odvážná. V prosinci 1903 spojili bratři Wrightové svůj přirozený talent pro inženýrství se zkušenostmi s vlastnictvím tiskárny a obchodu s jízdními koly a vynalezli, sestavili a zalétali první úspěšný motorový letecký stroj na světě. S úspěchem mladých vynálezců přišla i mezinárodní fascinace letectvím. Náramkové hodinky, motivované novou potřebou pilotů mít na očích časomíru, se téměř současně staly nezbytným nástrojem pro letce a módním doplňkem pro ty, kteří toužili vidět svět. Tyto první hodinky byly navrženy jako robustní a pragmatické, ale výsledný design přinesl nestárnoucí kategorii náramkových hodinek, která bude nekonečně vyhledávaná.

Neokázalé, ale elegantní pouzdro nových hodinek Commander ztělesňuje kvintesenci jednoduchosti a pevnosti hodinek profesionálních pilotů, doplněné o výraznou korunku nebo tlačítka pro snadnou manipulaci v rukavicích. Výrazné arabské číslice jsou přehledně zobrazeny spolu s luminiscenčními hodinovými a minutovými ručičkami a nápadná červená vteřinová ručička umožňuje snadnou čitelnost i ve tmě. Všechny černé ciferníky Commanders včetně limitovaných edic s velkým datem jsou matné pro mimořádnou přehlednost.

Přidané varianty námořnicky modrého a zeleného broušeného ciferníku v pouzdru z ušlechtilé oceli vyzařují formálnější vzhled pro elitní letce. Nové modely s velkým datem a chronografem jsou zvýrazněny červenými detaily na nulovém indexovém trojúhelníku, zatímco původní a nové modely se třemi ručičkami zvýrazňují datum červenou šipkou a kontrastním bílým podkladem. Modely s velkým datem pohání strojek ETA 2892A2 s modulem Jaquet 3512 Big Date, jehož padesátihodinová rezerva chodu vystačí na přelet zeměkoule.

Formát a duch nových Commanders zůstává věrný prvním modelům Delma Aero, inspirovaným revolučním obdobím leteckých objevů. Nová velká data a ciferníky představují vysoce kontrastní praktické časomíry s nenuceným stylem a povyšují kolekci na novou úroveň.

Delma - kolekce Commander
Delma - kolekce Commander
Delma - kolekce Commander
Delma - kolekce Commander
Delma - kolekce Commander
Logo švýcarských hodinek century
Logo švýcarských hodinek davosa
Logo švýcarských hodinek epos
Logo švýcarských hodinek delbana
Logo švýcarských hodinek delma
Logo natahovačů Leanschi & Partners